середа, 11 лютого 2009 р.

«Люби і знай свій рідний край»


11 лютого 2009 року в Інтернет – центр Решетилівської районної бібліотеки завітали учасники гуртка «Екологічна варта» Решетилівської ЗОШ I ступеня. (Керівник гуртка Ярощук Наталія Юріївна). Завідуюча Інтернет – центром Осипенко С. провела годину «Люби і знай свій рідний край». Дітлахи уважно слухали розповідь на тему: «Охорона рослинного і тваринного світу Полтавщини».
Кожної весни землі Полтавщини вкриваються зеленим килимом рослин, де є притулок тваринам. Всі вони розвиваються та ростуть на радість і користь людям. Та не завжди люди дбайливо і люб’язно відносяться до рослин і тварин, які почали зникати. Вони гинуть через розорювання степів, осушення боліт, вирубування лісів, забруднення води і повітря. Зникають не тільки окремі види рослин і тварин, а все що оточує.
Це перш за все стосується знаменитих полтавських степів, про красу і щедрість яких так влучно писав М.В.Гоголь : “степ що далі, то ставав прекраснішим. Ніколи плуг не проходив по хвилях диких рослин. Вся поверхня землі поставала зелено – золотим океаном, по якому бризнули мільйони різних квітів.
Але охорона живого не може обмежуватися лише заповідними територіями.
Зникаючі види рослин і тварин зустрічаються в різних куточках області.
Птахи, звірі, квіти, дерева потрібно зберігати, де стоїш, де живеш – на відстані погляду та голосу, хоч би на віддалі протягнутої руки.
Дітям подобається спостерігати за метеликами, жуками та черв’яками, поливати рослини та нюхати квіти. Вони з цікавістю сіють насіння, споглядають, як з’являються з-під землі паростки (адже вони такі ж маленькі і беззахисні), і, звичайно ж, збирають смачний урожай! І хіба може щось порівнятися із задоволенням від копання в бруді і будівництва калачиків! Підтримайте їхню допитливість, і ви зможете з дитинства прищепити дітям любов і інтерес до навколишнього світу.
Прищеплюйте дитині любов до рослин, розкажіть дітям, які умови необхідні для вирощування рослин, як вибрати для них місце; поясніть, що рослини, як і люди, потребують їжі та води, сонячного світла та повітря. При виборі місця враховуйте, що підхід до нього має бути легкодоступний для дітей.
Юні учасники гуртка уважно слухали розповідь, з радістю грали у розвиваючу вікторину, розв’язували веселі задачки та з натхненням і гарним уявленням давали відповіді на цікаві загадки.

Немає коментарів: