Віртуальні виставки

Новинки краєзнавчої літератури
Віртуальна книжкова  виставка
                                                            Крізь книги майже кожного письменника ніби просвічує,
                                                     як крізь легку сонячну імлу, образ його рідного краю
                                                                    з його  просторим небом і тишею ланів,
                                                                    з його задумливими гаями і мовою народу…
                                                                        Костянтин Паустовський


Новинки краєзнавчої літератури
Козюра, І.В. Решетилівщина: люди, дати, події, факти: [Хронологічний довідник]/ І.В.Козюра, В.М.Козюра, І.І.Циган.- Полтава: ТОВ «АСМІ», 2019.- 287 с.


Книга «Решетилівщина: люди, дати, події, факти: хронологічний довідник» видана завдяки фінансовому сприянню нашого земляка, уродженця Решетилівки, знаного вченого, доктора економічних наук Почесного громадянина Решетилівського району А.М.Асаула. Своєю участю Анатолій Миколайович вкотре засвідчив глибоке шанування родинних коренів і вдячність краю, який дав йому путівку в життя.
Довідник містить відомості про важливі події в житті містечка Решетилівка та Решетилівського району за 95 років (1923-2018рр.). В даній книзі наведені точні дати з історії рідного краю та дані про людей, які творили цю історію. Книга містить багатий ілюстративний матеріал, який допоможе відчути дух і ритм епохи.
Плюта, В. Збірка пісень про Решетилівку/ В.Плюта.- Решетилівка, 2019.- 34 с.

       
      Директор дитячої школи мистецтв Решетилівської міської ради Володимир Юрійович Плюта, талановитий музикант, поет, композитор. Любить свою роботу, Решетилівський край, його людей, поважає свій колектив. Його талант відомий не лише на Решетилівщині.
«Збірка пісень про Решетилівку», видана за фінансової підтримки відомого земляка, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, подарована автором В. Плютою Решетилівській центральній міській бібліотеці.
          «Маємо надію, що збірка допоможе багатьом із вас віднайти відповіді на запитання великого Кобзаря: «Чия правда, чия кривда і чиї ми діти», стане своєрідним містком, який поєднає покоління минулі з поколінням нинішнім і прийдешніми», - говорить автор у передмові до видання.


Ольга Пілюгіна. Гобелени:[каталог].- Полтава, 2019.- 60 с., іл.
         Ольга Пілюгіна – українська художниця, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, родом з м.Решетилівка.
         В каталозі представлені роботи майстрині, які базуються на збереженні та розвитку кращих традицій художнього килимарства Полтавщини. У її гобеленах нове бачення орнаментальних композицій та мотивів, давні українські свята, декоративні натюрморти, портрети-образи, українські краєвиди.
Решетилівщина – мій рідний край: [історико-краєзнавчі нариси]/ І.В.Козюра, І.О.Гмиря, Ю.М.Кісіль та ін.- Вид. 2-ге, виправ.- Полтава: ТОВ «АСМІ», 2018.- 198 с.: іл., портр.
         Книга містить історико-краєзнавчі матеріали про Решетилівщину: її найдавніше минуле, розповіді про відомих людей краю, про побут і звичаї населення, славні традиції, здобутки і втрати на непростому історичному шляху.
         Видання містить хронологічний довідник з найдавніших часів до 1989 року та додатки.
         Книга може бути використана як краєзнавчий посібник для учнів, студентів, викладачів краєзнавства, а також стане у пригоді всіх. Хто цікавиться історією Решетилівщини.Головач, В. Ти для мене, поезіє – все…/ В.Головач.- с.Лобачі, 2019.- 69 с.

         Перша збірка Валентини Головач, жительки села Лобачі Решетилівського району, містить 68 поетичних творів. Це вірші про Україну, про Полтавщину і рідну Решетилівку, її золотаві хліба, про мамині рушники і отчий дім, звідки авторка черпає творчу енергію та бажання писати нові твори. Окремі сторінки присвячені воїнам АТО та Афганістану, героям Чорнобильської трагедії.


Решетилівщина здавна відома дорідними хлібами і квітучими садами, ткацтвом і килимарством, ліричними піснями та думами, поетичністю людей, їх потягом до літератури й мистецтва.
Цей край  дав державі багатьох майстрів художнього слова, які зробили помітний внесок у розвиток української літератури. Через певний час їм на зміну з’явилась і виросла нова, здібна літературна поросль: поети, прозаїки, публіцисти, літописці, гумористи…
Пропонуємо  вашій увазі нові книги  сучасних літераторів Решетилівщини.

Довгий – Степовий О.Є. Славні люди Решетилівщини: Нариси, замальовки, стислі біографічні оповідки/ Олексій Довгий – Степовий. –Полтава: Дивосвіт, 2013. – 236с.


         До книги включено більше 130 нарисів, замальовок, стислих біографічних оповідок про славних людей Решетилівщини, які своїми ратними подвигами, звитяжною працею, науковими досягненнями, талановитою мистецькою творчістю прославили рідний край в Україні та за її межами.
         На сторінках цього видання розповідається про Героїв Радянського Союзу, Героїв соціалістичної праці та України, повних кавалерів ордена Слави, генералів, мужніх воїнів – афганців, науковців, письменників. Літераторів, митців пензля, сцени і кіно, лауреатів державних та регіональних премій, заслужених працівників різних сфер і галузей народного господарства, почесних громадян Решетилівки і району.
Нечитайло М. Цінуй цей дар – життя / Микола Нечитайло. – Полтава: ФО-П Гребеникова Л. В. , 2014. – 180 с.

         Уже в самій назві книги криється її зміст, основний лейтмотив: жити і прожити чесно, по – совісті, цінувати кожну його мить, яка  дарувала б кожному радість, задоволення, щастя та прагнення завтра зробити кращим від сьогодення, вміти контролювати свої дії та вчинки.
         Ознайомившись із змістом книги, віриться, що читач неодмінно замислиться, збагне суть одного людського життя на Землі у неосяжному життєвому потоці, власне місце у ньому. Можливо, виникне потреба проаналізувати його та скоригувати, а  відтак виставити йому нову – високу ціну та тримати цю «марку» до останнього подиху. Якщо книга викличе потребу і допоможе зробити це бодай кільком її читачам – свою місію вона виконає.
Пілюгін Є.
Гобелен: [Поетична збірка] / Євген Пілюгін. – Полтава: Полтавський літератор, 2010. – 46 с.

         Поетична збірка Євгена Пілюгіна «Гобелен» запрошує у прекрасний світ поетичного слова.
         Автор з добротою і посмішкою змальовує картини життя, бо сам професійний художник.

Ставицький В. До віри, до кохання, до добра: [Поезії] / Віктор Ставицький. – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2013. – 108 с.
         Неспокійна Ліра поета прагне проникнути у складні і суперечливі процеси сьогодення, прагне можливою мірою додати снагу своєї душі для перемоги Добра і Справедливості. У збірці знаходять природне місце поезії громадянського звучання, але основу, безумовно. Складають вірші про любов – у широкому і сакральному розумінні цього почуття.
         Автор запрошує до спілкування щирих любителів поетичного слова.

Немає коментарів: